top of page
Пошук

Майстер-клас

Від малого до великого, всі українці знають, що обов’язковим атрибутом світлого свята Великодня є писанки. Різнокольорові, декоровані певними символами яйця несуть до церкви, а після закінчення нічної служби вживають їх у їжу.

Писанка – абсолютно унікальний витвір народного генія. Найдавніша українська керамічна писанка, яку знайшли археологи, датується IX ст. після Р.Х.


У різних регіонах існували різні традиції: десь писанки писали лише дівчата, десь тільки матері. У давнину писання писанок супроводжувала святість. Жінки і дівчата готувались до писанкування, мали вгамувати свої думки, заспокоїтись, не тримати на когось зла. Нечисті помисли, гнів, сварка могли погано вплинути на писанку, і вона могла не вдатись.

Традиційно бойки розписували великодні яйця воском. Писачком створювали геометричні та рослинні орнаменти, малювали релігійні елементи, після чого фарбували. Такі писанки вважались оберегом.

Сьогодні у нашому закладі було проведено дуже цікавий та пізнавальний майстер-клас по створенню бойківської писанки (а саме писанки,походження якої було з с.Либохора). Майстер-клас провела справжня бойкиня,берегиня наших традицій та звичаїв,надзвичайно харизматична майстриня-Олександра Цуняк.Приємно,що до написання писанок долучились хлопці,дівчата та педагоги нашого коледжу.

Ми раді,що традиція написання нашої бойківської писанки (яка внесена до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини завдяки клопотанням Олександри Іванівни) передається до молодших поколінь.


 
 
 

Останні пости

Дивитися всі
Фестиваль технічної творчості

27 травня 2025 року під егідою Департаменту освіти і науки ЛОДА спільно з Львівським державним Будинком техніки провели XI Фестиваль...

 
 
 
Джура(«Сокіл»)

Щодня ми пізнаємо для себе свою країну: вивчаємо історію, знайомимося із звичаями, традиціями, обрядами, милуємося мальовничими куточками...

 
 
 

Comentários


bottom of page