top of page
Пошук

Презентація книги

В нашому навчальному закладі відбулася презентація книги М. Косачевича «Історія люду Українських Карпат»-книги з якої можна почерпнути відомості про традиції ,побут ,обряди ,вбрання ,історію нашого краю.

Історія — це фактично міст, який з'єднує минуле із сучасним і вказує шлях у майбутнє..».зазначав А. Невінз.

«Історію люду Українських Карпат»-це праця нашого земляка ,в якій охоплений період від найдавніших часів по сьогодення. Книга містить цікавий матеріал про історію нашого карпатського краю ,яка сягає своїм корінням глибокої давнини.

Насамперед вступне слово взяв Косачевич Петро Іванович – голова міжнародної громадської організації «Світовий Конгрес Бойків» і «Координаційного Центру проведення Фестин і Конгресу», заслужений працівник культури України, провідний методист КЗ «Центр культури та дозвілля» міської ради.Людина-легенда,натхненник та організатор Бойківських фестин,справжній Бойко ,який на всю країну та весь (не побоюсь гучних слів) світ прославив наш етнос,нашу культуру та нашу Турківщину.

Петро Іванович розповів про свою діяльність,про плани на майбутнє та перспективи розвитку бойківського краю.Мали ми можливість переглянути відео-ролик із фестин та поринути у світлі спогади,коли бойки з усієї країни,Європи та із-за океану обʼєдналися та зустрілися разом,обмінялися досвідом,відродили істинно бойківські ремесла(проводилися майстер-класи із гончарства ,ткацтва,килимарства).

Голова Турківської громади Ярослав Паращич привітав усіх присутніх в залі та порадив молоді вчити історію,знати її та пишатись нею.Адже той ,хто не знає минулого не матиме майбутнього.

Викладачі нашого коледжу Леся Кундич та Люба Хомик занурили нас в історичні віхи та цікаво і захоплююче розповіли про досить маловідомі та такі важливі для знання історичні факти про зародження життя на бойківських горах,про величезну волю та самопожертву всіх борців за українську державність.

О.Марʼян розповів про духовне життя народу,не завжди легку долю священництва та роль церкви у державі.

Викладач української мови та літератури Мария Павлик не оминула своєю увагою розвиток літератури та культури.Адже хоча бойків і вважали малослівними(навіть у працях І.Франка є спогади про те,що це небаготослівні люди) та талановитими і творчими завжди вони були.А ще бойки були надзвичайно працьовитими,адже змогли вижити і процвітати у таких непростих умовах(неродючість ґрунту,суворі погодні умови).

Соціальний педагог Іваночка Гивлюд детальніше розповіла про традиції, обряди, пісні та звичаї і як святкували весілля.

Ми також мали унікальну можливість зустрічі із Олександра Цуняк -народною писанкаркою,майстринею,яка неперевершено володіє писачком,талант якої сягнув за межі нашої країни.Олександра Іванівна продемонструвала свої роботи,розповіла про те,що бойківську писанку внесли до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини.

Ярослав Юричко -очільник нашого закладу подякував усім присутнім за прагнення долучитися до дослідження свого роду,своєї культурної спадщини та висловив надію,що бойки завжди триматимуться разом та розвиватимуть свій край і працюватимуть на спільне благо нашої неньки-України.

Окремо хочемо подякувати дівчатам груп 14 та 15 ПВ за чудесні пісні та поезію.


 
 
 

Останні пости

Дивитися всі
Змагання по армреслінгу

З метою популяризації активного способу життя, підвищення фізичної культури і спорту, відповідно до положення про XLI обласні ігри учнів...

 
 
 
Це важливо

Вітаємо, ! ФСБ вербує тебе для здійснення підриву ТЦК або інших будівель? Не погоджуйся, бо станеш смертником! Спецслужби рф почали...

 
 
 

Comments


bottom of page